Rulmanlar
Bu platform pekçok ürünü kapsamaktadır.Bunların içerisinde sabit bilyalı , çift sıralı oynak bilyalı , çift sıralı oynak makaralı , eğik bilyalı , silindirik makaralı , konik makaralı , eksenel bilyalı , silindirik eksenel bilyalı , çift sıralı makaralı eksenel rulmanlar gibi rulman teknolojisinin kilometre taşı ürünler yer alırken bunun yanında paslanmaz sabit bilyalı , keçeli çift sıralı oynak makaralı , Carb rulmanlar , hibrit sabit bilyalı rulmanlar , Insocoat rulmanlar , yüksek sıcaklık rulmanları , yüksek sıcaklık y-rulmanları , Nowear rulmanlar , katı yağ ile yağlanan rulmanlar ve enerji tasarruflu rulmanlar gibi performans ve verimliliğin arttırılması için pekçok açıdan avantaja sahip ürünleri de içermektedir.
GÜÇ AktarIm ÜrÜnlerİ
Bu platformun amacı her kullanıcıya uzun ömürlü ve problemsiz işletme imkanı sağlamaktır. Bizim araştırma ve geliştirmedeki önemli yatırımlarımız,rulmanların en yüksek kalitede üretilmesini sağlar.Bununla birlikte rulman kalitesi yalnız başına problemsiz işletme kavramını garanti etmez. Rulmanlar ve diğer döner ekipmanların çalışırken izlenmesi ve durumları hakkında bilgi sahibi olunarak bakım planlaması yapılması bakım maliyetlerinin düşürülmesinde en önemli faktördür.
CR Keçeler
Keçe ve sızdırmazlık teknolojisi, ANKARA RULMAN tüm endüstrilerde kullanılan keçe ve sızdırmazlık elemanlarının hemen hemen hepsini kapsayacak ürün çeşitliliğine sahiptir: Radyal ve Aksiyal Şaft Keçeleri(en küçükten en büyük ölçülere kadar), Hidrolik Keçeler,farklı tiplerde şaft giydirmeleri, V-ring Keçeler,Mekanik Keçeler,Piston Keçeleri,Silici Keçeler, Rod Keçeler ve Statik Keçeler (O-ring).Bu ürünlerdeki standart ölçülerin yanında, tamamen müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve spektlerine uygun olarak da üretim yapılmaktadır.
Merkezi Yağlama
Bu platformun amacı; Yapılan araştırmalar rulman arızalarının yaklaşık %50'sinin yanlış veya yetersiz yağlama sebebiyle meydana geldiğini göstermektedir. Bu oranın büyüklüğü dikkate alınırsa yağlama prosesinin ne kadar hayati olduğu anlaşılacaktır. Merkezi yağlama sistemlerindeki temel felsefe, doğru bir yağlayıcıyı, doğru sistem ve metodla, doğru uygulama aralıklarıyla ve doğru miktarlarda yağlama noktalarına uygulamaktır. SKF merkezi yağlama sistemleri ürün portföyü içerisinde gresler ve yağlayıcılar, geri dönüşsüz(kayıplı tip) yağlama sistemleri, sirkülasyon yağlama sistemleri ve MQL (minimum miktar yağlama) sistemleri yer almaktadır.
Mekatronik
Mekanik ve elektronik alanlarındaki son teknolojilerin birleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan SKF mekatronik ürünleri güç aktarım ihtiyaçlarına yeni çözümler sağlamaktadır. Ürün gamına SKF Mekatronik ürünlerini de katan ARS ANKARA RULMAN, gelişmekte olan mekatronik sektörü ile paralel olarak müşterilerine yeni ürünler ve teknolojileri sunmaya özen göstermektedir. SKF, mekatronik ürünlerinin geliştirilmesine yıllardır öncülük ederek çok özel çözümler üretmiştir. Müşteri ihtiyaçlarına göre rulmanlar, aktüatörler, lineer ürünler, sensörler ve elektronik aksamlardan oluşan sistemler ARS ANKARA RULMAN ve SKF Türk bünyesindeki mühendisler tarafından projelendirilmekte ve uygulanmaktadır.
Servis
Bu platformun amacı her kullanıcıya uzun ömürlü ve problemsiz işletme imkanı sağlamaktır. Bizim araştırma ve geliştirmedeki önemli yatırımlarımız,rulmanların en yüksek kalitede üretilmesini sağlar.Bununla birlikte rulman kalitesi yalnız başına problemsiz işletme kavramını garanti etmez. Rulmanlar ve diğer döner ekipmanların çalışırken izlenmesi ve durumları hakkında bilgi sahibi olunarak bakım planlaması yapılması bakım maliyetlerinin düşürülmesinde en önemli faktördür. Bu nedenle SKF çok uzun yıllardır kestirimci bakım ve proaktif bakım uygulamaları konusunda ürün ve servislerini geliştirmeye devam etmektedir.

Rulman Nedir?

Rulman, rulmanlı yatakların iç ve dış bilezikleri arasında yuvarlanarak en az sürtünme ve kayıpla iş yapmasını sağlayan makine elemanlarıdır. Sürtünme katsayısının rulmanlı yataklarda rulmanlar sebebiyle düşük olması, kaymalı yataklara göre rulmanlı yatakların en önemli üstünlüğüdür.

Rulmanlı yataklar içinde kullanılan rulmana göre isimlendirilirler

Bilyalı Rulmanlar(Radyal), Bilyalı Rulmanlar(Eksenel), Omuzlu Bilyalı Rulmanlar, Eğik Bilyalı Rulmanlar, Silindirik Makaralı Rulmanlar, Konik Makaralı Rulmanlar

Döviz Kurları

  ALIŞ Satış
USD 3,5882 3,5946
EURO 3,7963 3,8032

Duyurular

18.04.2011
Vibrasyon analizi ve balans testi

Diğer Duyurular